Co to psychoterapia?

Psychoterapia polega na aktywnej rozmowie terapeuty i drugiego człowieka, który ma problemy osobiste. Przez wielu ludzi polega ona na radzeniu sobie z niekorzystnymi wspomnieniami lub trudnymi przeżyciami, których można się pozbyć rozmawiając z psychoterapeutą i stosując się do jego poleceń.

Terapia to przede wszystkim długie konsultacje mające na celu polepszenie samopoczucia pacjenta i zmianę jego dotychczasowych zachowań. Jest to konieczne, aby psycholog mógł poznać swojego pacjenta i jednocześnie doradzić mu w rozwiązaniu jego problemów.
Pomoc udzielona przez terapeutę jest bardzo skuteczna, ponieważ umożliwia osobie cierpiącej wskazać właściwą drogę. Celem terapii jest przede wszystkim zwalczenie problemów pacjenta i przygotowanie go do radzenia sobie z nimi. Klienci mogą pod nadzorem psychoterapeutów robić postępy w walce z dotychczasowymi problemami.
Musimy regularnie uczęszczać na konsultacje i dzielić się swoimi problemami. Myśli samobójcze wymagają stopniowych rozmów i regularnych konsultacji obejmujących uczucia. Taka praca z pacjentami, którzy mieli myśli samobójcze bywa naprawdę żmudna. Często takie osoby są w naszym otoczeniu i potrzebują pomocy. Dlatego w takich sytuacjach nie warto się wahać, tylko od razu konsultować się z lekarzem, aby mógł nam pomóc lub naszej bliskiej osobie. W ten sposób mamy świadomość, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy dla drugiego człowieka.

Comments are closed.